در پي فرونشست 8 متري زمين
شركت متروي تهران : قطارهاي خط يك و دو، تا اطلاع ثانوي در ايستگاه امام خميني (ره) توقف نمي‌كند


 

خبرگزاري دانشجويان ايران

در پي فرونشست 8 متري زمين در شمال شرقي ميدان امام خميني (ره) شركت متروي تهران اعلام كرد: قطارهاي خط يك و دو مترو، تا اطلاع ثانوي در ايستگاه امام خميني (ره) توقف و مسافرگيري نخواهد كرد.

به گزارش سرويس شهري ايسنا شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) در اطلاعيه‌اي افزود: از ساعت 9 صبح امروز سه‌شنبه 27 تير ماه، به دليل تركيدگي لوله آب قطور در ميدان امام خميني (ره) و ورود آب به داخل ايستگاه، به منظور امنيت شهروندان و مسافران تا بستن لوله‌ها توسط سازمان آب، شركت مترو موقتا از پذيرش مسافر فقط در ايستگاه، مورد نظر خودداري مي‌كند.

شركت متروي تهران از مسافران خواست براي استفاده از خدمات مترو مي‌توانند از ايستگاه‌هاي حوالي ايستگاه امام خميني (ره) (سعدي، دروازه دولت، پانزده خرداد، خيام، حسن آباد و ملت)‌استفاده كنند.

بديهي است كه بعد از ترميم محدوده ايستگاه امام خميني (ره) و رفع مشكل تركيدگي لوله‌ها ، قطارهاي مترو در ايستگاه امام خميني (ره) فعاليت خود را از سر خواهند گرفت.

روابط عمومي موسسه تبيان

برچسب ها :
مشکل اینترنت حل شد
شنبه 31 4 1385 23:12

مديرعامل شركت ارتباطات زير ساخت :
مشكل اينترنت حل شد


خبرگزاري فارس

مديرعامل شركت ارتباطات زير ساخت گفت: مشكل اينترنت در كشور در حال حاضر با انتقال ظرفيت قطع شده به مسير تركيه حل شده است.

ناصر يوسف پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: با هماهنگي و پيگيري‌هاي انجام شده ظرفيت اينترنت كشور كه از جنوب كشور قطع شده بود به شمال كشور و مسير تركيه منتقل شده است.

وي ادامه داد: اين مشكل به طور كامل حل و بازسازي شده است.

يوسف پور تاكيد كرد: شركت طرف قرارداد شركت ارتباطات زير ساخت قول داده است تا 10 روز مشكل كابل برگردان در جنوب كشور را برطرف كند.

وي اظهار داشت: در حال حاضر در زمان ترافيك شبكه مشكل جدي وجود ندارد و ظرفيت فعلي اينترنت‌ همانند هفته گذشته است.

مديرعامل شركت ارتباطات زير ساخت علت اصلي اختلالات اخير را كابل‌ برگردان شركت آلماني فلگ اعلام كرد و افزود : به دليل تامين بيشتر پهناي باند كشور از اين شركت، كابل برگردان باعث اختلال در اينترنت شده بود.

روابط عمومي موسسه تبيان

برچسب ها :

سيب ضدعفوني كننده معده است

 

سيب داراي ويتامين‌هاي آ، ب، ث، مواد معدني چون پتاسيم، فسفر، سديم، كلسيم و آهن است.

 

سيب ميوه قليايي و تميز كننده بدن است و براي درمان زخمها، سستي اعصاب، بيماريهاي روده‌اي و تنگي نفس مفيد و سودمند است.

 

اين ميوه براي برطرف كردن اسهال حتي براي كودكان مفيد بوده و شربت آن بهترين دارو براي درمان سرفه و گرفتگي صداست.

 

سيب مقوي مغزست و حرارت را از بدن خارج مي‌كند، خوردن آن به خاطر نداشتن قند براي بيماران قندي بسيار خوب است.

 

به توصيه پزشكان كساني كه قصد لاغر شدن دارند، سيب را با پوست بخورند، بهتر است.

 

اين ميوه در انواع مختلفي چون سيب ‌سبز، سيب كوهي، سيب ترش و سيب گلاب براي بيماريهاي قلبي مفيد است. در ضمن سيب ميوه چهار فصل بوده و بهترين دارو و مناسب‌ترين غذا براي سرماخورگي است.

 

سيب گلاب براي تقويت اعصاب و بي‌خوابي مفيد بوده و خوردن با پوست آن يبوست و تنبلي معده را برطرف مي‌كند.

 

سيب كوهي يا سيب ترش يك غذاي ايده‌ال براي مبتلايان به مرض قند است. اين نوع سيب داراي نشاسته، مواد سفيده‌اي و چربي و سرشار از مواد معدني و آنزيمهاي سودبخش است.

 

سيب كوهي براي درمان امراض سرفه، سختي سينه و حنجره، زخم معده، معده و اسهال صفراوي مفيد و ترش آن زود هضمتر است 


برچسب ها :
يكي از بينندگان «بازتاب» چنين نوشته است: خداوند در جاي جاي قرآن کريم، به تکريم و احترام پدر و مادر و احسان به آنان سفارش و در مواردي، احسان به والدين را در کنار عبادت حق مي‌‌آورد، ولي با همه اين توصيه‌ها، در جايي که از زحمات آن دو ياد مي‌کند، تنها از دشواري‌هايي که مادر تحمل کرده، نام مي‌برد و مي‌فرمايد: «ما انسان را سفارش کرديم که به پدر و مادرش نيکي کند، (خاصه مادر)، زيرا مادر، بار وجود فرزند را به سختي حمل کرده و به سختي فرو نهاده است.» بله آنجا که سخن از سختي‌ها و زحمات است، خداوند نام مادر را مخصوص بيان مي‌دارد تا بلنداي حق او بر فرزند، آشکار شود.

چند روز گذشته، متأسفانه در يکي از روستاهاي بخش گهواره از توابع شهرستان «دالاهو» به نام روستاي «عليگه»، شاهد کتک زدن و برخورد بسيار زشت خانواده‌اي در انظار عمومي روستا با مادر خانواده بوده‌ايم، به گونه‌اي که فرزندان اين زن، اقدام به ريختن نفت روي مادر خود و خواستار به آتش کشيدن او شده‌اند که با ميانجيگري مردم اين اقدام صورت نگرفته است.

متأسفانه بر اثر برخورد و کتک زياد فرزندان، اين زن دچارخونريزي شديد مي‌شود که توسط مردم روستا به مرکز درماني بخش گهواره انتقال مي‌يابد، ولي به دليل خونريزي شديد، او به شهرستان اسلام آباد انتقال يافته كه آنجا نيز به دليل شدت جراحات وارده، خواستار انتقال اين زن به مرکز استان مي‌شوند، اما با کمال تأسف، مرکزي درماني استان نيز عاجز از درمان اين مادر، مي‌خواهد تا او را به تهران ببرند.
حال پرسش اينجاست، مگر جرم اين مادر چه بوده؟ آيا در زمان جاهليت نيز چنين برخوردي با مادران مي‌شد كه با اين مادر روستايي انجام شده؟ برخورد اين خانواده در روز زن و پاسداشت مقام مادر، که خداوند سبحان بهشت را در زير پاي آنان قرار داده، بسيار تأسفبار و تأثر‌انگيز است.


برچسب ها :

ايميل براي خدا و دو ركعت نماز عشق


نگاهي به تحول دختر ايراني ـ آمريكايي


بسيار شنيده‌ايد كه عاشق، ره صدساله را يك شبه طي مي‌كند. افسانه نيست، در عصر پوچ‌گرايي و بي‌ديني برآمده از فرهنگ زندگي غربي، ناگهان در قلب ينگه دنيا، دست عشق بر قلب يك انسان مي‌نشيند تا عاشق‌ترها نجات پيدا كنند.
مگر نه اين‌كه شيطان قسم خورده بنده را از بندگي‌اش دور كند، اما خداوند عرش عظيم، دست بندگان خالص و عاشق را سفارشي مي‌گيرد؟

آنچه مي‌خوانيد، هنر عاشقي يك زن ايراني است كه «كوله پشتي» شبكه سوم به جوانان ايراني نشان داد، زني كه منيت خود را به پاي بندگي هزينه كرده است.
از انتها مي‌گويم تا با اين زن عاشق، بهتر آشنا شويد.

مي‌گويد: يك بار در زندگي‌ام برابر همسرم زانو زدم تا اجازه دهد به زيارت امام حسين(ع) بروم. همان شب در خيريه افطاري ايتام در دو شله زرد كه نام امام حسين(ع) و اميرالمؤمنين(ع) نوشته بود، به ايشان گفتم، آقا! پسرت من را دعوت نمي‌كند، ولي خواهش مي‌كنم نام من را در ليست دوستدارانش بنويسيد.

شب كه به منزل آمدم، استاد اخلاق كلاسي كه مي‌رفتم، خبر داد به خلاف خبر قبلي كه جايي براي من نبوده، جا هم فراهم شده، چون به واسطه ايشان قبلا استخاره كرده بودم و عالي آمده بود. به علي (همسرم) اصرار كردم، او دايم مي‌گفت: مكه yes، كربلا No.

زن نتوانست به شوهرش چيره شود تا اين‌كه گفت: همه مي‌گويند Yes، علي آرين مي‌گويد: No؟ اميرالمؤمنين مشكلم را حل كرده، امام حسين، دعوت كرده،‌ اما تو مي‌گويي، نه!

سرانجام شوهرم موافقت كرد تا شب 27 رمضان بالاي سر امام حسين(ع) باشم و نيمي از وجودم را در بين‌الحرمين جا بگذارم، انگار در رويا بودم.

سهيلا مسعودفر آرين، دختري كه در هشت سالگي از ايران به اتريش مي‌رود، ابتدا در آمريكا، فارغ‌التحصيل دانشگاه مامايي از دانشگاه USC مي‌شود و از خانواده پولدار كه همواره به خاطر زيبايي و ثروت، زبانزد اطرافيان و جامعه بوده‌اند، با يك اتفاق ساده، چنان متحول شد كه اكنون بي‌واسطه با خدا راز و نياز مي‌كند.

خودش مي‌گويد: منيت را پشت سر گذاشتم. وضعيت مالي، ماشين‌هاي رنگارنگ، تحصيلات، هيكل، قد، زيبايي، بچه‌ها، كيف 200 دلاري، لباس‌هاي مارك شانل، كفش‌هاي گران‌قيمت همه و همه را به يك‌باره كنار گذاشتم، چون ديگر برايم مزه‌اي نداشت.

در واقع او از روزي كه دريافت 35 سال با منيت زندگي كرده و مرده‌اي بيش نيست، متحول شد. همان‌گونه كه يك بار در زندگي به خاطر امام حسين(ع) در برابر شوهرش زانو زد، عاشقي بزرگ‌تري هم داشت.

به خاطر اين‌كه در آمريكا زندگي مي‌كرد، حجاب برايش معني نداشت، ولي وقتي خواست حجاب بگذارد، به قول خودش، اسماعيل خويش را قرباني كرد تا به خدا نزديك شود و حجاب چادر براي زني كه زندگي غربي در گوشت و پوستش رسوخ كرده و به قول خودش زندگي شيشه‌اي را ساخته بود، حكم تاج بندگي پيدا كرده و اين را به منتقدان خود هم گوشزد مي‌كند.

حادثه بزرگ زندگي سهيلا از يك روز عصر آغاز شد كه براي ورزش روزانه به سر كمد نوارهايش رفت و بي‌اختيار نوار يكي از دوستان شوهرش را برداشت و به ورزش رفت.
مي‌گويد: احساس كردم مردي صحبت مي‌كرد، اما چيزي متوجه نمي‌شدم تا اين‌كه به آيه‌اي رسيد كه خداوند مي‌‌گفت: فكر نكن همه اينهايي كه داري مال خودت است، همه از قدرت من است!

زندگي‌ام به هم ريخت و مثل سفره‌اي تكانده شد و همه را قطعه قطعه كرد. دو ساعت در همان محل ورزش گريه مي‌كردم و توان بازگشت به منزل را نداشتم. قبول كردم به ايران بيايم، با اين‌كه بسيار سخت بود.
يك بار غربت را در هشت سالگي در اتريش تحمل كردم و اين بار به خاطر روح خودم و سواي وجودم، تصميم گرفتم به همراه همسرم به ايران بيايم.

از خانواده‌ام دور شدم، ارتباط با اطرافياني كه بيست سال آنان را نديده بودم، خيلي سخت بود اما همان روز از مغازه‌اي دفترچه‌اي خريدم و براي خدا نامه نوشتم يا به اصطلاح ايميل زدم و درددل كردم.

عاشقي اين زن آن‌چنان هم آسان نيست. پس از سال‌ها دوري و ديدن خانواده‌اش به خاطر اعتقادات شخصي به عروسي برادرش نرفته و وقتي دليل آن را جويا مي‌شوي، مي‌گويد: رضايت خدا در آن مجلس رعايت نمي‌شد. مشروب سرو مي‌شد و اين با اعتقادات من مخالف بود.

از طرفي حجاب من را نه متوجه مي‌شدند، نه درك مي‌كردند، ولي من براي خود اعتقاداتي داشتم.
سهيلا مسعودفر آرين وقتي به ايران آمد، به زبان فارسي مسلط نبود و در عوض زبان انگليسي، اسپانيايي و آلماني را به دليل سكونت، دانشگاه و دوران كودكي خوب مي‌دانست، اما چون حتي دوست ايراني نداشت، فارسي را كامل بلد نبود.

البته به دليل اصرار پدرش در نوشتن نامه فارسي خط خوبي دارد و نوشتن را فراموش نكرده است.
اما پدر سهيلا يك اصرار ديگر و آموزش بزرگ‌تر ديگر هم داشت كه بي‌شك موجب عاقبت به خيري او شد. پدرش به هر سه فرزند خود نماز ياد داده بود، ولي تنها سهيلا بود كه نماز مي‌خواند.

هرچند خودش مي‌گويد، «معني آن را نمي‌فهميدم و فقط انجام مي‌دادم و گاهي منظم نبود و به خاطر كار ترك مي‌كردم». ولي بي‌شك همان نماز، دست اين زن پاك‌نيت را گرفت.

امروز اين زن ايراني با تسلط به قرآن و نهج‌البلاغه، اميدوار است، الگويي مناسب براي فرزندانش باشد كه اسير منجلاب دنيا نشوند.
آيا مي‌توان باز هم باور كرد، بي‌قيدي و بي‌بندوباري، محصول جبر زمانه زندگي ماست! دست‌كم انديشه در زندگي خودمان و اطراف، حرف‌هاي زيادي براي ما دارد.

حب امام حسين را در خون خود داريم و قدر آن را نمي‌دانيم!
علاقه به ائمه و محبت خالص خانواده پيامبر را داريم، اما چرا براي جلاي قلب خود تلاش نمي‌كنيم؟
شايد براي ما عادي شده و شايد هم غفلت و غفلت و غفلت!

اما مي‌توان همچون اين زن عاشق غبطه خورد كه؛
ـ اي كاش، ما هم به خاطر حرم امام حسين و بين‌الحرمين زانو مي‌زديم!
ـ اي كاش، ما هم به عشق سفر به حريم حسين به نيت دلان كنار سفره افطار نماز عشق مي‌خوانديم!
ـ اي كاش ما هم براي خدا نامه بنويسيم و بدانيم او خداوند عرش عظيم است و ما بنده كوچك او!

برچسب ها :

بخشي از نامه امام خميني ( ره) به همسرشان:
به بهانه روز زن و ميلاد امام خميني


تصدقت شوم، الهي قربانت بروم؛ در اين مدت که مبتلاي به جدايي از آن نور چشم عزيز و قوت قلبم گرديدم متذکر شما هستم و صورت زيبايت در آيينه قلبم منقوش است. عزيزم اميدوارم خداوند شما را به سلامت و خوش در پناه خودش حفظ کند.

حال من با هر شدتي که باشد مي‌گذرد ولي بحمدالله تاکنون هرچه پيش آمده خوش بوده و الان در شهر زيباي بيروت هستم. حقيقتاً جاي شما خالي است فقط . براي تماشاي شهر و دريا خيلي منظره خوش دارد. صد حيف که محبوب عزيزم همراهم نيست که اين منظره عالي به دل بچسبد...

سوال:

اين نوشته بخشي از نامه رهبر انقلاب امام راحل به همسرشان مي‌باشد، شما چگونه به همسرتان نامه مي‌نويسيد؟

برچسب ها :
کاریکلماتور
سه شنبه 20 4 1385 2:54

با نگاهت آرامش را به من می دهی،با کلمات آنرا می گسترانی و با بدرودت همه را ضایع می کنی .
پایمال ترین، بی بوترین ولی مقاوم ترین گل دنیا را روی قالی خانه مان یافتم .
نمي‌دانم چرا گل مریم را در هیچ چمنزاری نیافته ام ، فقط و فقط در گل فروشی ها .
وسوسه انگیز ترین وسیله ای را که در این سالیان اخیر دیده ام ، پریز برق بوده .
به عشق شنیدن صدای قور قور شکمم ، هر شب صدها قورباغه به کنار بسترم می آیند .
اگر روزی مهربانی را به عنکبوت یاد دهم ،مطمئناً از گرسنگی خواهد مرد .
ان روز که به من گفتی ( ازت بدم می یاد ) ، با حرارت غمگینی بخار شدم .
آرزو دارم که روزی با چشمان خودم ، فاصله بین دو چشمم را ببینم .
با دم آهت آخرین شمع امیدم هم خاموش شد .
کدام دکتری می تواند نبض روحم را بگیرد .
نگاهم را زنده به گور کردم
آنقدر برايت کوتاه آمدم تا اينکه ناپديد شدم
با دم آهت آخرين شمع اميدم هم خاموش شد
از فرط نااميدي ،تمام اميدهايم را زير پا له کردم
مغزم بر روي شعله هاي دلم که براي قلبم مي سوخت ، کباب شد
در رقابت عقربه های ساعت با يکديگر هميشه بازنده چشم من است
وقتي که خارج از خانه چشمانت را باز مي کني ، عطر نگاهت در آسمان گم مي شود

برچسب ها :
رنگ ها
يکشنبه 18 4 1385 23:44

رنگ ها

همه ما به نحوي تحت تاثير رنگ ها هستيم براي اسم هر فرد رنگ مخصوصي وجود   دارد كه ميتواند بر زندگي او تاثير بگذارد رنگهاي  هماهنگ با ارقام و حروف عبارتند از :

 قرمز :      1   ش س ج الف

 نارنجي:   2   ت ث ك ب

 زرد  :       3   ي ل ص ض

 سبز :       4   و م د ژ

 آبي  :       5   چ ن ط ظ

 نيلي :       6   ح خ ف

 بنفش :      7  ع پ غ

 صورتي :   8   ز ق ه

طلايي :      9  ر  ذ  گ

براي اينكه با چگونگي قضيه آشنا شويد  يك مثال مي آوريم در اينجا خانم ليلا جلالي را نمونه قرار مي دهيم ابتدا اسم و فاميل او را مي نويسيم:

  ل     3

 ي     3

 ل      3

 ا       1

 ج     1 

 ل     3

 ا      1

 ل     3

 ي    3

سپس اين اعداد را با هم جمع مي كنيم


 

331311333 =21  و  3 = 1 + 2 و باز هم 3= 0 + 3


 

عدد 3 مربوط به رنگ زرد است كه رابطه اي مستقيم با شخصيت او دارد به توضيحات مربوط به رنگ زرد مراجعه كنيد:


 

صورتي

دارای قدرت جسمی بالایی هستید . به خاطر اراده بالایی که دارید می توانید رویاهایتان را به راحتی به واقعیت تبدیک کنید . با مسئولیت ها به راحتی کنار می آیید و می توانید دیگران را در مشکلاتشان راهنمایی کنید . از نظر عاطفی قوی و عمیق هستید . برای رسیدن به هدف هایتان عشق به هم نوع در شما آنچنان زیاد است که به جز خدمت به بشریت مسئولیت دیگری ندارید . صمیمیت بیش از اندازه با دیگران برایتان سخت است . در مقام یک رهبر می توانید موفقیت های بزرگی را در زندگی تان بدست بیاورید . برای رسیدن به هدف هایتان حتی سلامتی خودتان را نیز به فراموشی خواهید سپرد .
 

قرمز

بسیار جاه طلب هستید . و برای رسیدن به هدف هایتان مهم نیست که بقیه را نیز فدا کنید . قرمز رنگ نیروی حیاتی و جسارت است . همیشه سعی می کنید که روی صحنه به فعالیت بپردازید و مورد توجه قرار بگیرید . بسیار خونگرم هستید و به سادگی تحریک می شوید . ممکن است در اوج شادی نیز به ناگهان و با کوچکترین بهانه ای اخم هایتان در هم برود . و در لاک خود فرو بروید . باید سعی کنید که از انرژی فوق العاده تان به نحو و جهت مثبتی استفاده کنید . تا باعث افسردگی تان نشود . گاهی نیز به سرعت صبر و حوصله خودتان را از دست می دهید و به دیگران زور می گویید . یادتان نرود که هر کسی روش بخصوصی برای پیشرفت در زندگی دارد و آنچه را که فکر می کنید برای شما مناسب است ، ممکن است برای دیگران کاملا ً مضر باشد .

زرد

بسیار تیزهوش هستید . شخصیتی بسیار خوش بین و فعال دارید . هرگز در ابراز آنچه که می خواهید بر زبان بیاورید ، حرف کم می آورید . به خاطر زنده دلی ، ابتکار و مستعد بودن در روابط عمومی ، همیشه دور و برتان پر از دوستان متنوع خواهد بود . با وجودی که روحیه بسیار شادی دارید ، هرگز احساس رضایت نخواهید کرد ، مگر اینکه شادی هایتان را با دیگران تقسیم کنید . تنها ایرادی که می توانید داشته باشید ، قدرت تخیل و تجسم بیش از اندازه تان است که گاهی شما را در خود غرق می کند . تا نتوانید مسیر زندگی تان را مشخص کنید . از طرف دیگر اگر نتوانید انرژی و توانتان را در مسیر درستی استفاده کنید ، در آخر خواهید دید که بیشتر اهدافی را که شروع نموده اید ، نا تمام مانده اند . سعی کنید بر قدرت تمرکزتان بیافزایید و در هر زمان فقط روی یک هدف فعالیت داشته باشید .


 

طلايي

در هر چیزی فقط حد بالای آن می تواند رضایت خاطر شما را بر آورده کند . از طرف دیگر رفتار و کلامتان چنان جذابیتی در خود دارد که به ندرت ممکن است که کسی با شما آشنا شود ، ولی شیفته تان نشود . دانش و آگاهی شما نسبت به زندگی غیر قابل توصیف است . به ندرت ممکن است چهره افسرده ای به خود بگیرید . زیرا که به هر چیزی با خوش بینی زیاد نگاه می کنید . می توانید معلم خوبی باشید و تمام تجربیات تان را به دیگران هم یاد بدهید . در هر فعالیت گروهی به راحتی مورد توجه قرار می گیرید و مثل یک جادوگر افسانه ای می توانید تمام شرایط منفی را به بهترن موقعیت ها تبدیل کنید .
 

نيلي

زندگی شما بیشتر به زندگی انسان های عارف شباهت دارد و مردمی که با آنها سر و کار دارید ، نزد شما به گناهانشان اعتراف می کنند . با عشق و علاقه ای که به پاکی و زیبایی های دانیا دارید ، می توانید توان و شادی فوق العاده ای به افسردگان ببخشید . به جز روحیه و شخصیت نوع دوستی که دارید ، از یک حس ششم بسیار قوی نیز برخوردار هستید که این خود باعث می شود به راحتی از مشکلات مردم با خبر شوید . بسیار سخاوتمند و با قدرت هستید . عاشق زندگی و خانواده هستید و تنها وقتی از خودتان راضی می شوید که بتوانید عشق و علاقه تان را به دیگران ببخشید . بسیار عادل هستید و با کمترین بی عدالتی در مورد دیگران آزرده خاطر می شوید . اغلب افرادی را به خود جذب می کنید که به نوعی گرفتار هستند و برای طلب کمک به شما روی می آورند .

سبز

برایتان خیلی مهم است که برای خودتان برنامه روزانه تعیین کنید . نظم و انضباط برایتان اهمیت زیادی دارد . به ندرت ممکن است زندگی تان آشفته و بی هدف باشد . دیگران اغلب برای گرفتن راهنمایی های جدی نزد شما می آیند . حرص زیادی برای کمک به دیگران و حل مشکلاتشان دارید . تکامل شخصیت برایتان ارزش بسیار زیادی دارد . و برای گسترده تر ساختن افق دانش خود ، هرگز از آموختن باز نخواهید ماند . تغییر و تحول برایتان چندان خوشایند نیست و بیشتر ترجیح می دهید که به جای پریدن از شاخه ای به شاخه دیگر ، روی هدف ثابتی به فعالیت بپردازید . برای اینکه کوتاه تر نظر نمایید باید سعی کنید هم زمان با زندگی و زمان حرکت کنید و کهنه ها را دور بریزید . احترام گذاشتن به آداب و رسوم و تشریفات گذشته بسیار با ارزش است . ولی با آنها زندگی کردن رکود ذهنی را نتیجه می دهد .

بنفش

عاشق کند و کاو و جستجو در عمق هر پدیده هستید . و شاید هم به همین دلیل عشق به علوم غریبه در شما به حد کافی وجود دارد . همین مساله باعث خواهد شد که به رشته هایی چون تفکر روی بیاورید . هیچ اتفاقی را به راحتی قبول نخواهید کرد . مگر آنکه خودتان شخصا ً آن را تجربه کنید . اعتقاد بر این دارید که به هر چه نیازمند هستید در درون شما وجود دارد و در حل مشکلات سعی می کنید راه حل را در روح و درون خود بجویید . در رابطه با شرایط زندگی تان بسیار حساس هستید . و در واقع ذهن شما می تواند مثل یک گیرنده فعالیت کند . عاشق تنهایی هستید و هماهنگ شدن و یا کنار آمدن با دیگران یکی از مشکلات بزرگ شما به شمار می رود .

آبي

به احتمال قوی ، دیگران شما را شخصیتی بدون تعارف و تشریفات می دانند و شاید هم به همین دلیل برایشان جالب توچه هستید . آزادی برایتان ارزش بسیاری دارد و هرگز نمی توانید در محیطی کار کنید که به شما تحکم می شود و یا زیر نظر قرار دارید . اگر این همه دنبال تنوع هستید ، به این دلیل است که اعتقاد زیادی به حقیقت دارید و از اینکه در هر تجربه ای درسی بزرگ نهفته است . به همین دلیل زندگی با تمام سختی ها و مشکلاتش برایتان لذت بخش است . روحیه سرکشتان باعث خواهد شد که کمتر در هر زمانی در یک جا بند شوید . و در زندگی و اجتماع شهرتی برای خود فراهم کنید . در هر محیطی که قدم بگذارید ، با استعداد مادرزادی که دارید خواهید توانست صلح و آرامش را در آنجا بر قرار کنید . گاهی که احساس منفی دارید ، بسیار تنبل می شوید و دلتان نمی خواهد که انرژی فراوانتان را در مسیری به مصرف برسانید . در یک چنین زمانی احتیاج به مکانی خلوت دارید تا تعادل زندگی و روحی را در خانه به وجود بیاورید .

نارنجي

شوخ طبعی و بذله گویی بخصوصی را که به ارث برده اید ، باعث شده که محبوب اجتماعی شوید . نشاطی را که از خود نشان می دهید ، آرزوی قلبی خیلی هاست . اغلب تجربیات زندگی تان رنگ عاطفی به خود دارد . شخصیتی بسیار جذاب و دوست داشتنی دارید . متاسفانه گاهی اوقات در مورد هر مساله ای بیش از اندازه غلو و زیاده روی می کنید . به حدی که بین عاطفه و منطق سرگردان می مانید . به نفع خودتان خواهد بود که بین عقل و احساس ، تعادل برقرار کنید . برایتان مهم است که خودتان باشید . بنابراین سعی کنید کمتر تحت تاثیر دیگران قرار بگیرید . به هر کاری که دست بزنید ، شاید نتوانید دیگران را راضی و خشنود کنید ، مگر این که دست از تقلید بردارید و آنچه را که از درونتان می جوشد ، ابراز کنید . در چنین صورتی است که بر قلب ها خواهید نشست

برچسب ها :

" فرد دلخواه شما چه رنگی است؟!"

بسیاری از افراد دوست دارند بدانند فرد ایده آلشان چه کسی است واصولا با چه نوع آدم هایی بیشتر سازگاری دارند وجالب آن که بسیاری از آن ها خودشان هم نمی دانند فرد ایده آل آن ها کیست! ولی اکنون بر اساس بسیاری از تحقیقات روان شناسی ،شما می توانید از طریق چهار رنگ،در زندگی خود سر نخ های شگفت انگیزی به دست آورید!آیا تا به حال می دانستید که رنگ های سبز،بنفش،نارنجی ونیلی (که به رنگ های فرعی موسومند) می توانند نشان دهنده آرزوها و نیازهای شما در روابط عاطفی باشند؟                                       

چنان چه رنگ منتخب شما سبز است              زمانی که برای نخستین بار با کسی ملاقات می کنید،رفتار شما باعث می شود که او از همان آغاز،سفره دلش را برای شما باز کند و در مورد زندگی خودش با شما گفت وگو کند.این عمل وی به خاطر آن است که شما راحتی و آرامش را به او منتقل می کنید و او احساس می کند که تحت حمایت کامل و همه جانبه شما قرار گرفته است.شما از همان ابتدا می توانید به راحتی تشخیص دهید که فرد مقابل چه نیازهایی دارد.شما به غرایز خود اعتماد می کنید وبه نداهای درونتان گوش می دهید و به همین طریق متوجه می شوید طرف مقابلتان به دنبال چه عکس العمل هایی از جانب شماست.نکته قابل توجهی که درشما وجود دارد توانایی کسب اطلاعات از خصوصیات طرف مقابل است.در واقع،از این طریق می توانید حس کنجکاوی خود را پاسخ گویید.

نکته مهم:فرد ایده آل شما باید دارای یک شخصیت ثابت باشد."سبزها" با کسی ازدواج می کنند که با ثبات و قاطع باشد و همیشه از این انتخاب خود راضی هستند.

اما به یاد داشته باشید:شما همواره با روی باز با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار می کنید وانسان پاکی هستید.داشتن این خصوصیات،اندکی کار شما را در پیدا کردن فرد ایده آلتان دشوار می کند.بیشتر افراد نمی توانند شخصیت واقعی شما را به درستی بشناسند،به همین دلیل زمانی که با خود واقعی شما مواجه می شوند ممکن است به یکباره شوکه شده و ناامید گردند،زیرا ممکن است که شما با معیارهای ذهنی آن ها مطابقت نداشته باشید.

چنان چه رنگ منتخب شما بنفش است            در اولین ملاقات و دیدار بیشتر جذب انرژی و تحرک فرد مقابل خود می شوید،اما در واقع شما به کسی علاقه مندید که در کنار او احساس آرامش کنید و از او آرامش بگیرید.رمز موفقیت شما در مقابل دیگران جذبه،هیجان و گیرایی شما از تمام جهات است.شما سرشار از ذوق و اشتیاق هستید و شاید به همین دلیل دیگران احساس می کنند زندگی شان در کنار شما،بسیار مهیج و جالب خواهد شد.شما وفادار و وظیفه شناس هستیدو ارتباط عاطفی برای شما یک مساله بسیار مهم و جدی تلقی می شود.  

 نکته مهم:اگر فردی را برای ازدواج انتخاب کردید،به این معناست که او تمام معیارها و ملاک های مورد نظر شما را دارا بوده که توانسته به این مرحله راه پیدا کند.البته ناگفته نماند که شما برای وضعیت ظاهری افراد اهمیت خاصی قائل هستید

اما به یاد داشته باشید:بهتر است اگر فرد مناسب پیدا شد،به او فرصت کافی بدهید تا خود را به شما بشناساند،سعی نکنید خصوصیات اخلاقی او را حدس بزنید.بلکه بهتر است وی را بر اساس رفتارش ارزیابی کنید نه این که او را با فرد رویاها و ایده آل ذهن خود مقایسه کنید.

    چنان چه رنگ انتخابی شما نارنجی است        شما یک فرد جذاب،دوست داشتنی،مهربان وخونگرم هستید و با این خصوصیات می توانید به سادگی به هر آن چه می خواهید برسید.باید حقیقت را لمس کنید تا بتوانید آن را باور کنید.شما با رفتار خود به دیگران نشان می دهید که به حرف های آن ها گوش می دهید و برایشان ارزش قائل هستید.اما به راحتی فریفته ظاهر افراد می شوید،با این حال جای هیچ گونه ناراحتی وجود ندارد چرا که ازدواج شما همیشه از روی عقل و منطق بوده و احساس در آن جایی ندارد.                                      

  نکته مهم:شما قطعا با کسی ارتباط را آغاز می کنید که بتوانید از او چیزی یاد بگیرید.افراد باهوش این خاصیت را دارند و همیشه حس تحسین شما را بر می انگیزند.            

  اما به یاد داشته باشید:شما فردی هستید که سعی می کنید نقاط ضعف و نفوذپذیر خود را پنهان کنید.بنابراین،تنها چیزی که فرد مقابل می تواند در شما ببیند هوشمندی های زیرکانه شما در مسائل است.او احتمالا در مورد شخصیت اصلی شما دچار اشتباه می شود.پس سعی کنید در طول زمان،وی را با شخصیت واقعی خود آشنا سازید.            

چنان چه رنگ انتخابی شما نیلی است     نخستین دیدار،این تصور را در فرد مقابل خود به وجود می آورید که نیازمند تایید دیگران هستید.او بلافاصله متوجه می شود که می تواند با کمی محبت زندگی شما را از ابتدا تاکنون مورد بررسی قرار داده و بر مبنای آن،تصمیم بگیرد.با این حال به افراد اجازه سوءاستفاده را نمی دهید و به رغم آن که نیازمند تایید دیگران در هر حال هستید،اما فرق سوءاستفاده و واقعیت را به خوبی درک می کنید.شاید قابل توجه ترین نکته در انتخاب های شما این باشد که دیگران را از دریچه چشم خود می بینید ، اما فرق راست و دروغ را در این ارتباط خیلی سریع تشخیص می دهید.این حالت شاید بیشتر از آن رو باشد که وجود شما همیشه آماده کمک به دیگران است و به همین علت متقابلا خواهان گرمی و درک کامل از جانب آن ها می باشید.شما تلاش می کنید تا خود را در نظر دیگران بزرگ تر جلوه دهید با این هدف که رضایت و موافقت آنان را در مورد نیازها و خواسته های خویش به دست آورید،با این حال کم تر پیش می آید که طرف مقابل این ارزش معنوی را درک نکند.                

 نکته مهم:فرد ایده آل شما باید قابل اطمینان باشد.کسی که "راستی"و"درستی"برترین ویژگی اخلاقی اوست و آن را به وضوح در صحنه زندگی مشترک به نمایش می گذارد."نیلی"ها با افراد صادق وفداکار ازدواج می کنند و همیشه در زندگی این احساس را دارند که نیازهای روحی خود را مرتفع ساخته اند.     

اما به یاد داشته باشید:شما همیشه دیگران را با تفکرات،روحیات و خصوصیات خود محک می زنید بنابراین امکان اشتباه و یا سوءاستفاده در انتخاب های شما 50درصد بیش از دیگران است.مردانی که در نیمه راه،"خود"واقعی شان را نشان می دهند نیز کم نیستند.سعی کنید در طول زندگی با رفتار صحیح خود،او را از نیرنگ زدن باز داشته و مهم تر از آن این که از ابتدای کاربا دقت بیشتری به جلو بروید

برچسب ها :
هفت نصیحت مولانا
جمعه 16 4 1385 0:33

هفت نصيحت مولانا

 

•  گشاده دست باش، جاري باش، كمك كن (مثل رود)

•  باشفقت و مهربان باش (مثل خورشيد)

•  اگركسي اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)

•  وقتي عصباني شدي خاموش باش (مثل مرگ)

•  متواضع باش و كبر نداشته باش (مثل خاك)

• بخشش و عفو داشته باش (مثل دريا )

• اگرمي خواهي ديگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آينه ) -


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 310151
تعداد نوشته ها : 344
تعداد نظرات : 140
Rss